tachi
16 آذر 1401 - 14:18

امتحانات نهایی در ۳ پایه دوره دبیرستان از خرداد ۱۴۰۳

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: از خرداد ۱۴۰۳ امتحانات نهایی در سه پایه دوره دوم متوسطه برگزار می‌شود که باید بودجه مورد نیاز تامین شود.

محسن زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه از سال تحصیلی 1402-1403 امتحانات نهایی در سه پایه دوره متوسطه دوم برگزار می‌شود، اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری یعنی خرداد 1402 امتحانات نهایی فقط در پایه دوازدهم است.

وی درباره اینکه آیا آمادگی لازم برای برگزاری امتحانات نهایی در سه پایه تحصیلی دوره متوسطه دوم وجود دارد و بودجه مورد نیاز تامین شده است، افزود: با ابلاغ مصوبه کنکوری، شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست ما بودجه مورد نیاز است و هم‌اکنون مکاتبات را انجام و هزینه‌ها را اعلام کرده‌ایم؛ امیدوارم حمایت کنند.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: چند سناریو طراحی کردیم‌ که مهمترین آنها تصحیح الکترونیک برگه‌های امتحانات نهایی است. همچنین مکانیزه کردن آزمون‌ها مدنظر است اما کار بلندمدت است. البته هنوز درباره این سناریوها از مراجع مربوطه بازخورد دریافت نکرده‌ایم تا بدانیم با کدام بخش موافق هستند و ما آنالیز جدی‌تری بر روی آن انجام دهیم.

زارعی ادامه داد: برای خرداد امسال مشکلی وجود ندارد و بار اصلی کار برای سال تحصیلی 1402-1403 است. همچنین تصحیح الکترونیک برگه‌های امتحانات نهایی آغاز کرده و برای امتحانات دی ماه در کل کشور این کار به صورت آزمایشی انجام می‌شود و اگر نتیجه مثبت بود برای خردادماه آن را ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 900699